#Aktuality

Provoz na školách

publikováno: 13.5.2020

Kolem znovuobnovení provozu školních jídelen a návratu strávníků do školních jídelen vyvstávají denně desítky dotazů. ASPOS odborníci na hygienu a řízení školní jídelny proto pro vás sepsali přehledný článek, ve kterém najdete doporučení, jak celou situaci v klidu zvládnout.


Změna jídelníčku 24.3.2020

publikováno: 23.3.2020

Změna jídelníčku:

Místo pštrosího vejce bude sýrová smaženka.


Sdělení - MIMOŘÁDNÉ OPATŘENÍ

publikováno: 16.3.2020

Na základě MIMOŘÁDNÉHO OPATŘENÍ budeme po dohodě se zřizovatelem nadále vařit POUZE pro strávníky, kteří jsou u nás TRVALE PŘIHLÁŠENI.

Výdej obědů bude od 11.30 do 13.00 hodin pouze do VLASTNÍCH JÍDLONOSIČŮ.

Pokladní hodiny budou omezeny na dva dny v týdnu. Středa a pátek od 11.30 do 13.00 hodin.
V případě mimořádných odhlášek nebo přihlášek můžete volat na telefonní číslo:
354 53 54 54, nebo 354 52 58 16 či mob. 731 674 674.

Opatření trvá do odvolání !!!


Nové ceny

publikováno: 4.9.2019

Věnujte prosím pozornost novým cenám stravování od školního roku 2019-20.

Ceník obědů od 1.9.2019
děti 7-10 let 27,- Kč
děti 11-14 let 29,- Kč
děti od 15 let 31,- Kč
zaměstnanci škol 62,- Kč
cizí strávníci 63,- Kč

 

Další informace o cenách naleznete v sekci Informace pro strávníky.


Významné dny pro stravování

publikováno: 17.4.2019

Během roku se připomíná několik významných dnů, které jsou spojeny se stravováním. Školní jídelny jich mohou využít ke své propagaci. Proč? Mnoho jídelen se obává o svou další existenci, žije v napjatých vztazích s ředitelstvím škol, se zřizovatelem. Nemohou vařit to, co strávníci vyžadují, a dětí jim postupně ubývá. Řešením mimo jiné je vstupovat do povědomí lidí, budovat si pověst kvalitního stravovacího zařízení, získávat příznivce a spojence, objevovat se v médiích.

A k tomu právě mohou sloužit významné dny. Důkladně se na ně připravte a připomeňte je svým zaměstnancům i svým strávníkům:

6.3. Den jódu

Jídelna může prezentovat jódové nápoje, rybí pokrmy. Blíže viz například Přidejte se ke Dni jódu, Den jódu ve školní jídelně nebo Den jódu ? využijte příležitost.

22.3. Světový den vody

Nabídněte svým strávníkům pestřejší nabídku nápojů, mezi kterými budou dominovat neslazené minerálky a čistá voda! Viz například Voda a jód v jídelnách  nebo Den naší vody

7.4 Světový den zdraví

Jedinečná šance seznámit strávníky s tím, že zdravý životní styl a výživa z velké části ovlivňují jejich zdraví. Využijte nápady z článku Zdraví máme ve svých rukou.

5.5. Světový den hygieny rukou

Umytí rukou před jídlem je základem dobrých stravovacích návyků už po celá staletí. Připomeňte tento zvyk svým strávníkům, a nejen jim. Viz Světový den hygieny rukou.

3. květnový víkend Mezinárodní den celiakie

Lidí postižených celiakií přibývá. Vědí to i mnohé školní jídelny, které nad rámec svých povinnosti připravují pro celiaky dietní jídla. Upozorněte na tuto nemoc a na nutnost její podpory v systému českého školního stravování. Blíže viz Dietní stravování ? dieta bezlepková nebo v článku o tom, jak v Českých Budějovicích zkouší městský systém stravování celiaků.

4. úterý v květnu Den mléka

Připomeňte svým strávníkům význam nenahraditelného nápoje ? mléka. Jak? Nápady najdete v článku Den mléka  nebo Mliečny deň aj v našom meste

13.5. Světový den koktejlů

Připomíná se obvykle v barech a restauracích, ale jídelnám nic nebrání v tom, aby svým strávníkům nabídly nealkoholické koktejly, třeba z mléka.

16.10. Světový den výživy

Tradiční den, kdy se připomíná významný vliv výživy na zdraví lidí.  Tento den mají často na paměti i školní jídelny a využívají ho k tomu, aby poukázaly na důležitost zdravého stravování. Připojte se k nim i vy. Jak na to? Přečtete si o Dnu výživy nebo článek, jak se tento den připomínal v roce 2013.

21.10. Den jablek

Jablko je jedním ze symbolů podzimu. Využijte tento den k nějaké akci pro své strávníky, návod najdete např. zde.

25.10. Světový den těstovin

Další ze série říjnových dnů, významných pro školní stravováním poskytuje příležitost k tomu, aby každá školní jídelna vstoupila více do povědomí strávníků i širšího okolí. Co tak připravit těstovinový týden?


GDPR

publikováno: 28.6.2018

Aktuality : 2 stránka z 2
# « předchozí 1 2 další » #

Motto