#Aktuality

Exkurze Základní školy Kamenné

publikováno: 17.4.2023

Exkurze v Zařízení školního stravování v Aši

V době čekání na zprovoznění školní kuchyně jsme se se skupinami žáků ze šestých a sedmých tříd zúčastnili v rámci hodin vaření exkurze v Zařízení školního stravování v Aši. Toto Zařízení dodává obědy do okolních škol a samozřejmě i do té naší. Vzhledem k tomu, že se budova této kuchyně nachází doslova co by kamenem dohodil, byla by velká škoda nenahlédnout pod pokličku přípravy pokrmů. Díky ochotě paní ředitelky Jany Kommové jsme domluvily velmi pružně termíny a mohli jsme s dětmi vyrazit. Byli jsme velmi mile přivítáni. Celým zařízením nás provedly paní ředitelka a věnovala se nám i hospodářka paní Iveta Bastlová. Měly pro nás připravenou kompletní prohlídku všech prostor a mohli jsme si tak projít krok za krokem přípravu obědů. Děti byly překvapené náročností hygienických požadavků. A také objemem prací, které jsou nutné pro každodenní nakrmení hladových školáků. Obdivovaly i některé elektrické pomocníky, např. velké konvektomaty, které umožňují přípravu kompletních jídel horkým vzduchem a párou. Nejvíce ale zaujala škrabka na brambory. Moc děkujeme i za praktickou ukázku. Na závěr byl čas i na dotazy dětí, které prohlídka velmi zaujala. Paní ředitelka nám také velkoryse nabídla možnost napsat na lístečky oblíbené jídlo, které se pokusí zařadit v následujících týdnech do jídelníčku. Děkujeme moc za příjemně a inspirativně strávený čas. S dětmi jsme navázali debatou o budoucím povolání a třeba i možnosti vyučení se kuchařem nebo kuchařkou. Po bližším seznámení se s touto profesí se shodly, že to je náročná, ale potřebná práce. Tak kdo ví, třeba nám za pár let někdo z nich bude připravovat naše obědy. 

A.ŽohováMotto