# Aktuality, články

Exkurze v Zařízení školního stravování

publikováno: 10.10.2023 JK

Exkurze v Zařízení školního stravování

Dne 5.10. jsme se žáky opět navštívili Zařízení školního stravování, které se nachází v přízemním přístavku za domem s pečovatelskou službou. Tentokrát se skupinou šesťáků. Čekala nás výživná hodina naplněná spoustou zajímavých informací o provozu této velké kuchyně. Celým objektem nás provedla hospodářka Iveta Bastlová, která zároveň i velmi trpělivě odpovídala na všetečné dotazy dětí ohledně praktických záležitostí každodenního vaření několika stovek obědů pro všechny školáky našeho města. Děti měly možnost si prohlédnout všechny prostory včetně skladů a přípraven. Se zvědavostí si vyslechly detaily přípravy jídel a postupy vaření. Paní hospodářka také nezapomněla upozornit na důležitost udržování čistoty a přísných hygienických standardů v celém areálu kuchyně. V diskusi na závěr jsme se dozvěděli, že jídlo, které by děti ve školní jídelně přivítaly, jsou palačinky. To není technicky bohužel možné kvůli převozu, ale děti si je určitě zkusí udělat na jedné z prvních hodin praktického vaření. Dětem se exkurze velmi líbila, práce kuchařek je zaujala a někteří se hlásily, že by jednou klidně v takové kuchyni chtěly pracovat. Tak se necháme dětmi překvapit.

Alena Žohová